Konferencja Epidemia otyłości – wyzwania dla Europy

Fundacja na rzecz Zdrowego Starzenia się zaprasza Cię na konferencję:

„Epidemia otyłości – wyzwania dla Europy”

Otyłość jest drugim największym zagrożeniem dla zdrowia w XXI wieku. Co roku z powodu problemów zdrowotnych związanych z otyłością umiera około 2,5 miliona osób. Prawie 50% dorosłej populacji w Europie jest otyła. W wielu krajach europejskich częstość występowania otyłości potroiła się od lat 80. ubiegłego wieku. Liczba osób dotkniętych tą chorobą w Europie rośnie w zastraszającym tempie. W większości krajów europejskich nie ma doraźnych, skutecznych systemów opieki zdrowotnej umożliwiających leczenie pacjentów cierpiących na otyłość.

Celem konferencji, jak twierdzą organizatorzy, jest rozpoczęcie systemowego traktowania zagadnień związanych z otyłością w Polsce i w regionie.

W Warszawie odbędzie się ważne spotkanie przedstawicieli ministerstw i władz medycznych poświęcone walce z chorobami zagrażającymi zdrowiu, takimi jak AIDS czy gruźlica. W spotkaniu wezmą udział Minister Zdrowia, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz liczna delegacja ekspertów medycznych i systemowych z Europy Środkowo-Wschodniej, a także przedstawiciele polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jako przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Beata Małecka-Libera, Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia i Prezes Polskiego Monitora Ryzyka Zdrowotnego, Robert Kwiatkowski

Mirosław Wielgoś z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podobne Artykuły do Konferencja Epidemia otyłości – wyzwania dla Europy

Oceń: Konferencja Epidemia otyłości – wyzwania dla Europy

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Konferencja Epidemia otyłości – wyzwania dla Europy

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze